0mariancki

Polska firma odzieżowa LPP SA, właściciela min. marek Reserved czy Cropp, pomaga mieszkańcom Gdańska, którzy ucierpieli w trakcie wielkiej ulewy, do której doszło w nocy z 14 na 15 lipca 2016 roku.

Na miasto spadło 165 mm wody na metr sześcienny. Silny strumień zalał ulice, mieszkania i piwnice. Życie straciły dwie osoby, a wielu mieszkańców musiało pozbyć się z domu mokrych mebli i ubrań. I to właśnie do osób, które straciły dorobek życia swoją pomoc skierowała firma LPP SA, która główną siedzibę ma w Gdańsku.

Przedstawiciele firmy przekazali na rzecz mieszkańców karty podarunkowe na zakup nowych ubrań.

Do zawarcia umowy miedzy Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Gdańsku a firmą LPP SA doszło 5 sierpnia 2016 roku w siedzibie przy ul. Łąkowej w Gdańsku. W spotkaniu uczestniczyli: Grzegorz Szczuka, dyrektor Wydziału Rozwoju Społecznego w Urzędu Miejskiego w Gdańsku, Anna Sabata z-ca dyrektora ds. Rodziny i Dziecka z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Sławomir Ronkowski, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej i zrównoważonego rozwoju LPP SA a także Marta Chlewicka, rzecznik prasowy LPP SA.

Przedstawicielka gdańskiej firmy odzieżowej wręczyła na ręce wiceszefowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie 18 kart podarunkowych na łączną kwotę ok. 35 tysięcy złotych, które trafią do potrzebujących. Wartość talonów opiewa na różne kwoty.

– Kiedy dowiedzieliśmy się, że jest tak wielu potrzebujących, którzy ucierpieli i stracili m.in. odzież w trakcie ostatniej ulewy, postanowiliśmy pomóc – mówi Marta Chlewicka, rzecznik prasowy LPP SA. – My jako firma odzieżowa, staramy się zrobić wszystko, by jak najszybciej mogli uzupełnić odbudować swoją garderobę.

Karty podarunkowe do sklepów należących do koncertu LPP, zostaną przekazane rodzinom, które najbardziej ucierpiały w trakcie wielkiej ulewy.

– Wybraliśmy te rodziny, w których były dzieci, bo tam potrzeby są największe – tłumaczy Anna Sabata, z -ca dyrektora ds. Rodziny i Dziecka z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. – Rodziny po otrzymaniu kart podarunkowych, będą same mogły zdecydować co jest im potrzebne.

Karty podarunkowe zostaną przekazane 18 rodzinom w poniedziałek, 8 sierpnia, przez pracowników socjalnych MOPR-u. Poszkodowani przez ulewę, którzy je otrzymają, będą mogli skorzystać z zakupów w sklepach Reserved i Cropp.

– Osoby, które udadzą się na zakupy z naszymi kartami podarunkowymi będą mogły wybrać ubrania, buty a nawet tornistry – dodaje Chlewicka z LPP SA.

W trakcie ulewy poszkodowanych zostało kilkadziesiąt rodzin, którym Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku stara się zapewnić niezbędną pomoc… tak by jak najszybciej mogły stanąć na nogi.

– Zgłosiło się do nas ponad 40 rodzin, które ucierpiały podczas ostatniej ulewy, i te osoby otrzymały pomoc – mówi Sabata z MOPR-u. – Zgłaszały one zapotrzebowania na różne niezbędne potrzebne materiały w tym. min. na odzież, którą teraz będą mogły otrzymać.

– Chcemy im pomóc, to są mieszkańcy Gdańska, nasi sąsiedzi – mówi Chlewicka. – Dla nas, firmy która wywodzi z się z Gdańska, była to naturalna decyzja, że trzeba im pomóc.

Poszkodowani przez wielką ulewę wciąż mogą zgłaszać się do miejskich instytucji w których uzyskają niezbędną pomoc.

_____

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani pozyskaniem dotacji i współpracą w tym zakresie z Grupą EU Dotacje, zapraszamy do wypełnienia ANKIETY.

Masz pytania lub chcesz wyrazić swoje opinie dotyczące dotacji, gospodarki, czy warunków prowadzenia działalności gospodarczej? Zapraszamy do odwiedzenia STREFY EKSPERTA.

Poprzedni artykułPolska chce zorganizować targi EXPO
Następny artykułCo dalej z Polską Agencją Kosmiczną w Gdańsku: PiS przeniesie ją do Warszawy?