Wsparcie MŚP w obszarze cyfryzacji -85% dofinansowania – Bony na cyfryzację

0
172

Wsparcie MŚP w zakresie wykorzystania technologii cyfrowych i dostosowania modelu działalności w zakresie cyfryzacji do zmian na rynku w wyniku pandemii koronawirusa.

Dla kogo dofinansowanie?

O dofinansowanie w ramach działania 6.2: Wsparcie MŚP w obszarze cyfryzacji – Bony na cyfryzację mogą ubiegać się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z terenu całej Polski.

Preferowane będą branże, które szczególnie ucierpiały przez pandemię COVID-19, tzn. projekty dotyczące działalności Wnioskodawcy z branży szczególnie dotkniętej negatywnymi skutkami pandemii COVID-19 i wymienionej w ustawie z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. 2020 poz. 374 z późn. zm.). Weryfikacja przeprowadzona zostanie w oparciu o przepisy ww. ustawy oraz w oparciu o działalność Wnioskodawcy oznaczoną według Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD) 2007, według stanu na dzień ogłoszenia konkursu.

Kwalifikowalność wydatków

zakup usług programistycznych lub/i zakupu oprogramowania gotowego, w tym w formie licencji  (z wyłączeniem standardowego oprogramowania biurowego czy księgowego), w celu opracowania lub wprowadzenia rozwiązania cyfryzacyjnego –komponent obligatoryjny projektu – minimalna wartość wydatków kwalifikowalnych: 60 tys. PLN

zakup środków trwałych, w tym maszyn i urządzeń, sprzętu komputerowego lub związanego z przesyłem lub magazynowaniem danych, środków niskocennych, lub/i usług doradczych (w tym branżowych, technologicznych, biznesowych, prawnych) lub/i szkoleniowych w celu wdrożenia rozwiązania cyfryzacyjnego – komponent fakultatywny projektu – maksymalna wartość wydatków kwalifikowalnych: 150 tys. PLN.

Wsparcie udzielane wyłącznie w formie pomocy de minimis.

Maksymalny poziom dofinansowania wydatków kwalifikowanych: 85%

Minimalna wartość wydatków kwalifikowalnych projektu – 60 tys. PLN

Maksymalna wartość wydatków kwalifikowalnych projektu – 300 tys. PLN

TERMIN NABORU WNIOSKÓW

  • planowane ogłoszenie konkursu: 6 września 2021 r.
  • planowane rozpoczęcie naboru wniosków: 20 września 2021 r.
  • planowane zakończenie naboru wniosków: 20 października 2021 r.

Pomagamy w napisaniu wniosku a także w pełnej obsłudze realizacji i rozliczania projektu.

Zainteresowanych naszą pomocą prosimy o wypełnienie ankiety na naszej stronie.

Poprzedni artykułNabór wniosków – woj. Mazowieckie – Działanie 3.3 Innowacje w MŚP – Wprowadzanie na rynek nowych lub ulepszonych produktów lub usług
Następny artykułNowe technologie w zakresie energii – NCBR – I konkurs- do 80mln PLN dofinansowania