
Ponad połowa Polaków uważa, że rząd Prawa i Sprawiedliwości najlepiej wywiązał się ze swoich obietnic wyborczych spośród ekip rządzących w ciągu ostatnich 20 lat – wynika z badania pracowni Social Changes.
Pracownia zapytała uczestników badania, o to, który rząd najlepiej wywiązał się ze swoich obietnic wyborczych? W badaniu uwzględniono ekipy rządzące na przestrzeni ostatnich 20 lat.
Zdecydowanym zwycięzcą sondażu jest Prawo i Sprawiedliwość. Partię sprawującą władzę w latach 2005-2007 a także od 2015 roku do chwili obecnej wskazało 54 proc. ankietowanych. Na drugim miejscu, ale z dużo niższym odsetkiem głosów znalazła się Platforma Obywatelska. Ugrupowanie rządzące w latach 2007-2015 wymieniło 19 proc. respondentów.
Trzecie miejsce zajął rządzący w latach 2001-2005 Sojusz Lewicy Demokratycznej. Rządy lewicowej formacji najlepiej wywiązały się z obietnic wyborczych zdaniem 7 proc. badanych. Tylko 4 proc. wskazało w tym kontekście rząd Akcji Wyborczej „Solidarność”, który sprawował władzę w latach 1997-2001.
Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI w dniach 23 – 28 sierpnia 2019 rok. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział N=1007.
