Zostań współwłaścicielem browaru nie wychodząc z domu

Piwa regionalne i rzemieślnicze wciąż są na fali. Moda na krafty czy inne specyfiki nie mija. Dzięki stronie beesfund każdy może stać się akcjonariuszem nowego browaru.

Beesfund to strona inwestycyjna, działająca nieco na zasadzie crowfundingu – to internauci są inwestorami . W odróżnieniu jednak od np. witryny polakpotrafi inwestorzy zyskują nie tylko satysfakcję i gadżety, lecz prawdziwe akcje spółki.

Sprawdziliśmy różne firmy i naszą uwagę przykuł niewielki browar o ciekawej nazwie Inne Beczki. Organizatorzy sprzedaży aukcji liczą na dokapitalizowanie swojego biznesu. Jak zapewniają Inne Beczki są obecne w kilkudziesięciu lokalach i sklepach w Warszawie. Znaleźć można ich piwo między innymi w Planie B, Barze Studio, Cafe Kulturalnej, Placu Zabaw, Klubie Komediowym, Pomoście 511, Solcu 44, Bibendzie oraz w wielu innych fantastycznych lokalach.

Firma otworzyła też sklep firmowy, a także jej produkty są obecne w hurtowniach z alkoholem. Piwo znalazło się nawet w Szwecji.

 

 12814051 934014463347035 3848552398638578069 n

Pomysłodawcami akcji są Kuba i Józek, kumple z podwórka, którzy prowadzą warszawski multitap cudanakiju.pl

Co trzeba zrobić by stać się współwłaścicielem browaru? Nic prostszego, wystarczy kliknąć na stronie akcjabrowar.pl  kupno i ustalić ile akcji spośród wyemitowanych do obiegu 10 tys. Chcemy. Cena jednego udziału to 40 złotych.  System działa jak crowfunding i za kolejne „progi” można otrzymać różne przywileje.

Pojedyncza akcja to zaledwie zaproszenie na walne zgromadzenie akcjonariuszy, ale dwie akcje to już gadżety od firmy. Od pięciu jest imienna karta w formie otwieracza do butelek, która upoważnia do zniżki w lokalach Innych Beczek i sklepie internetowym. Z kolei od 10 akcji to czapka.

Każdy więc może jednym kliknięciem zostać akcjonariuszem browaru. Internauci zastanawiają się czy nie jest to po prostu zawoalowany pakiet lojalnościowy – czemu stanowczo zaprzeczają właściciele firmy, podrkeślając jednak, ze do momentu budowy browaru nie planuje się wypłat dywidend. Ale kto wie, może za kilka lat akcje Innych Beczek będą naprawdę sporo warte? Na razie sprzedano 6445 akcji o łącznej wartości ponad 257 tysięcy złotych. 

Masz pytania lub chcesz wyrazić swoje opinie dotyczące dotacji, gospodarki, czy warunków prowadzenia działalności gospodarczej? Zapraszamy do odwiedzenia STREFY EKSPERTA.

Autor: Piotr Celej

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Adres email nie będzie publikowany