W co warto inwestować w 2016 r.?

money-256282 960 720Ci, którzy posiadają więcej „wolnej” gotówki, często zastanawiają się, gdzie ją ulokować. Nie ulega wątpliwości, że przedsiębiorcy najchętniej inwestują w swoje firmy,  ponieważ przynosi im to największe korzyści. Jeżeli natomiast chcemy zabezpieczyć swoje finanse na kilka różnych sposobów, to na pewno odrzucamy opcję trzymania ich w skarpecie. Dlatego przedstawiamy Wam kilka opcji obrotu oszczędnościami. 

W najbliższych miesiącach 2016 r. najlepiej kierować gotówkę na rynki Starego Kontynentu i USA, jednocześnie odchodząc od rynku krajów rozwijających się zależnych od Chin i surowców. Obecnie gospodarka jest niespokojna. Chociaż na świecie występuje znaczące spowolnienie gospodarcze, to wciąż brakuje powodów do ogłoszenia recesji. W USA, tak jak w Europie, widoczne jest osłabienie przemysłu, jednak wzrost gospodarczy podtrzymywany jest przez konsumpcję i usługi. Warto również zwrócić uwagę na spadek cen surowców, np. ropy. W Europie występuje teraz ożywienie gospodarze, a jest to spowodowane między innymi kredytami konsumpcyjnymi, które w ostatnim czasie stają się coraz bardziej popularne. Chiny wciąż pozostają zagadką dla inwestorów. Ich rynek rzutuje na sytuację rynków wschodzących. Dobrze w tym roku zwrócić uwagę w kierunku Polski, Turcji, czy Indii.

Jedną z częściej wybieranych inwestycji przez Polaków są lokaty. Pomimo że zysk nie jest najwyższy, to ten rodzaj lokowania środków jest najbezpieczniejszy. Zawsze lepiej otrzymać w skali roku 3 % niż nic. Eksperci TotalMoney.pl stworzyli ranking najkorzystniejszych lokat na 2016 rok na depozyt  5 000 zł na 1, 3, 6 lub 12 miesięcy. W rankingu 3-miesięcznych lokat na 5 000 zł dla nowych klientów  znajdują się dwa banki: mBank i Idea Bank, gdzie nominalne oprocentowanie wynosi 4 %. Lokata na 6 miesięcy najbardziej korzystna jest w Banku BPH – 4 %.  W przypadku gdy chcemy założyć lokatę na 12 miesięcy, najbardziej opłaca się Smart Lokata WIBOR PLUS (NS) w Banku SMART, gdzie oprocentowanie nominalne wynosi 2,61 %. Przy wpłacie 5 000 zł odsetki po odprowadzeniu podatku wynoszą 106 zł.

Możemy więc zdecydować, gdzie chcemy inwestować nasz kapitał, czy na rynkach giełdowych, gdzie ryzyko straty jest duże, a także duża jest płynność i zyski, czy wybierać bardziej bezpieczne inwestycje.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani pozyskaniem dotacji i współpracą w tym zakresie z Grupą EU Dotacje, zapraszamy do wypełnienia ankiety : http://www.b2-biznes.pl/index.php/dotacje-ue/ankieta

Masz pytania lub chcesz wyrazić swoje opinie dotyczące dotacji, gospodarki czy warunków prowadzenia działalności gospodarczej? Zapraszamy do odwiedzenia Strefy Eksperta   http://www.b2-biznes.pl/index.php/strefa-eksperta

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Adres email nie będzie publikowany