Tusk po przesłuchaniu: „Sprawa ma charakter wybitnie polityczny”

Cała sprawa ma charakter wybitnie polityczny – powiedział po przesłuchaniu w Prokuraturze Okręgowej szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Były premier zeznawał blisko osiem godzin.

sprawa ma charakter wybitnie polityczny
(Donald Tusk)

Tusk zaznaczył, że „nie jest upoważniony do udzielania jakichkolwiek informacji na temat śledztwa. Pytany przez dziennikarzy, czy jego przesłuchanie miało charakter polityczny, odpowiedział: „cała sprawa ma charakter wybitnie polityczny”.

Przewodniczący Rady Europejskiej podkreślał, że zjawił się w warszawskiej prokuraturze „ze względu na szacunek przede wszystkim dla państwa polskiego”. Zaznaczył, że jego urząd objęty jest immunitetem, z którego nie ma zamiaru na razie skorzystać.

Skorzystam z immunitetu wtedy, kiedy dojdę do wniosku, że celowo wykorzystywane są sprawy przeciwko mnie po to, żeby utrudnić lub uniemożliwić mi sprawowanie funkcji przewodniczącego Rady Europejskiej – powiedział Tusk.

Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie, ale jeśli tak, to nie będę się wahał – dodał.

Były premier zeznawał jako świadek w Prokuraturze Okręgowej w sprawie współpracy polskiej Służby Kontrwywiadu Wojskowego z Federalną Służbą Bezpieczeństwa Rosji.

 

Na podstawie: TVN 24

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Adres email nie będzie publikowany