Skandaliczny wywiad w TVP. Będzie bojkot opozycji?

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska zapowiedziała, że po raz ostatni wystąpiła dziś w TVP. Zdaniem Borysa Budki należy zastanowić się nad obecnością polityków opozycji w programach mediów publicznych. Co tak oburzyło posłów PO?

Kidawa-Błońska zapowiedziała, że po raz ostatni wystąpiła w TVP

Kidawa-Błońska gościła dziś w porannym programie TVP „Kwadrans polityczny”. Rozmowa dotyczyła wczorajszej akcji sadzenia drzew, w której wzięli udział politycy PO, wśród nich była premier Ewa Kopacz.

Prowadzący rozmowę Marek Pyza zapytał wicemarszałek Sejmu, czy „nie miała lekkiego zgryzu widząc, jak Ewa Kopacz wbija łopatę w ziemię”. Dziennikarz wyjaśnił, że nawiązuje do wystąpienia Kopacz z okresu tuż po katastrofie smoleńskiej, kiedy to ówczesna minister zdrowia powiedziała, że na miejscu tragedii przekopywano ziemię na metr w głąb, zapewniając, że teren ten został dokładnie sprawdzony (później jednak znajdowano tam ludzkie szczątki i rzeczy osobiste ofiar katastrofy).

Ostatnia wizyta

Skojarzenie akcji sadzenia drzew z wystąpieniem Kopacz sprzed siedmiu lat oburzyło Kidawę – Błońską.

Skandaliczny poziom rozmowy prezentowany przez dziennikarza mediów rządowych. Była to moja ostatnia wizyta w TVP – napisała wicemarszałek Sejmu na Twitterze po zakończeniu programu.

Poseł PO Borys Budka nie wykluczył w rozmowie z RDC bojkotu TVP, jak jednak podkreślił „powinien być to bojkot całej opozycji”.

Jeśli pseudodzennikarz TVP pyta o przekopywanie ziemi w Smoleńsku przy okazji sadzenia drzew w Polsce, to jest przykład skrajnego chamstwa i manipulacji. Tego nie powinno być w żadnych mediach. To jest poważne pytanie: czy mimo zakłamania w mediach publicznych powinniśmy tam być i głosić prawdę. Na to odpowiemy w najbliższym czasie – powiedział były minister sprawiedliwości.

PiS bojkotował TVN i Lisa

Czy opozycja zdecyduje się pójść drogą Prawa i Sprawiedliwości? Przypomnijmy, że w 2008 roku, niedługo po przegranych przez PiS wyborach, partia Jarosława Kaczyńskiego rozpoczęła bojkot telewizji TVN. Ówczesny szef klubu partii Przemysław Gosiewski decyzję tą uzasadniał tym, że TVN traktuje polityków PiS „jako osoby drugiej kategorii”. Bojkot trwał niespełna pół roku.

Z kolei pod koniec 2012 roku politycy PiS ogłosili bojkot programu Tomasza Lisa w TVP w związku z krytycznymi wobec Jarosława Kaczyńskiego okładkami tygodnika „Newsweek”. W tym wypadku politycy partii obecnie rządzącej okazali się konsekwentni i mimo zaproszeń odmawiali udziału w programie.

Na podstawie: TVP, RDC

Fot. Youtube

 

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Adres email nie będzie publikowany