Schetyna o wchłonięciu Nowoczesnej – „Taką mam robotę”

Nowoczesna zawiesiła trójkę posłów w związku ze spekulacjami medialnymi dotyczącymi ich przejścia do Platformy Obywatelskiej. Lider PO Grzegorz Schetyna nie składa jednoznacznych deklaracji w kwestii przyjęcia polityków dotychczas związanych z ugrupowaniem Ryszarda Petru.

Nowoczesna zawiesiła trójkę posłów

Przypomnijmy, że w poniedziałek posłowie Joanna Augustynowska, Marta Golbik i Grzegorz Furgo zostali zawieszeni w prawach członków Nowoczesnej za brak reakcji na spekulacje medialne dotyczące ich przejścia do Platformy Obywatelskiej.

Na chwilę obecną odejście z ugrupowania oficjalnie ogłosiła Augustynowska. Pozostała dwójka posłów krytykuje decyzje władz partii, ale nie zdradza swoich planów.

Lider PO Grzegorz Schetyna nie udziela jednoznacznych deklaracji w kwestii przejęcia pod skrzydła partii polityków skonfliktowanych z Ryszardem Petru.

Jestem zwolennikiem współpracy partii opozycyjnych. Potencjał, który ma Nowoczesna, ta świeżość, którą wprowadziła do Sejmu, jest atutem. I trzeba z tego korzystać – mówił na antenie RMF FM Schetyna.

Dopytywany przez Roberta Mazurka, czy chce wchłonąć Nowoczesną w całości, Schetyna stwierdził „taką mam robotę”.

Jestem szefem PO i buduję scenariusz skutecznego anty-PiS, chcę wygrać wybory. Prowadzę partię w taki sposób, otwieram się na współpracę z innymi, przekonuję do wspólnego programu i wspólnej aktywności. I mam nadzieję, że to jest przekonywujące na tyle, na ile pokazują to ostatnie sondaże. Uważam, że kierunek jest dobry i będę wszystkich zapraszał do takich projektów – mówił lider PO.

Szukano pretekstu

Rzeczniczka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer przyznała w rozmowie z TVN 24, że doniesienia o przejściu posłów do PO pojawiały się od dłuższego czasu.

Mam wrażenie, że oni podjęli pewną decyzję i w pewnym momencie zaczęli szukać powodów, pretekstów, dlaczego chcą wyjść. Dla mnie trzeba to zrobić odważnie – powiedzieć „nie podoba mi się, odchodzę i zaczynam coś innego” – mówiła Lubnauer, dodając, że będą prowadzone rozmowy z działaczami Nowoczesnej, sondujące, czy planują przejść do PO. Posłanka podkreśliła, że jeśli będą dalsze odejścia, to jedynie w przypadku pojedynczych osób.

 

Na podstawie: RMF FM, TVN 24

 

 

 

 

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Adres email nie będzie publikowany