Przewodniczący Izby Reprezentantów USA odwiedzi Warszawę

Przewodniczący Izby Reprezentantów USA Paul Ryan podczas wizyty w piątek w Warszawie będzie rozmawiać z prezydentem Andrzejem Dudą i premier Beatą Szydło. Tematem spotkań będzie m.in. współpraca transatlantycka. Strona polska ma podnieść także kwestię wiz dla Polaków.

Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski powiedział PAP, że rozmowa prezydenta Dudy z przewodniczącym Izby Reprezentantów i delegacją amerykańskich kongresmenów będzie dotyczyła planów legislacyjnych większości republikańskiej w Kongresie oraz międzynarodowej polityki USA.

– Plan legislacyjny prezydenta Trumpa jest rozbudowany. Prezydent będzie chciał dowiedzieć się tego, jakie są plany dotyczące prac Kongresu pod rządami obecnej większości – powiedział minister Szczerski.

Odnosząc się do polityk zagranicznej Stanów Zjednoczonych zaznaczył, że widać wyraźnie ewolucję polityki USA w kierunku zdecydowanej obecności tego kraju w polityce międzynarodowej w zakresie bezpieczeństwa.

– Prezydent będzie zabiegał u kongresmenów o sprawy ważne z polskiego punktu widzenia: o wsparcie polityków amerykańskich dla obecności wojsk USA w Polsce i o kwestie polonijne w ramach relacji dwustronnych – powiedział Krzysztof Szczerski.

źródło: prezydent.pl

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Adres email nie będzie publikowany