Petru o Nowoczesnej – jesteśmy jak GROM

Jesteśmy jak jednostka GROM. Czyli jesteśmy skuteczni w tym, co robimy – stwierdził w porannym wywiadzie dla Radia Zet lider Nowoczesnej Ryszard Petru.

jesteśmy jednostka GROM

Rozmowa dotyczyła głównie wniosku o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu, który Platforma Obywatelska zamierza złożyć w dniu jutrzejszym. W ocenie lidera Nowoczesnej ma on wymiar jedynie symboliczny.

Dobrze wiemy, że wniosek, który zgłosiła Platforma nie ma szans powodzenia, w związku z tym jest to raczej wniosek symboliczny – ocenił Petru, zdaniem którego taki wniosek miałby sens, gdyby uzyskał poparcie klubu Kukiz’15, a także kilku posłów Prawa i Sprawiedliwości.

Pytany o kandydata na premiera, który byłby z jego perspektywy najlepszy, szef Nowoczesnej powiedział, że „z punktu widzenia nieskutecznego wniosku wszystko jedno, które będzie nazwisko”. Podkreślił jednak, że niezależnie od tego, kogo wystawi PO, zagłosuje przeciw obecnemu rządowi, który w jego ocenie „bardzo istotnie zniszczył wiarygodność i siłę Polski na arenie międzynarodowej”.

Wniosek uderza w Nowoczesną?

Prowadzący rozmowę Konrad Piasecki zauważył, że wniosek PO może uderzać również w Nowoczesną, gdyż pokazuje, które spośród opozycyjnych ugrupowań jest najważniejsze. W odpowiedzi na tę sugestię dziennikarza Petru posłużył się dość oryginalnym porównaniem.

Jesteśmy jak jednostka GROM. Czyli jesteśmy skuteczni w tym, co robimy – powiedział lider Nowoczesnej.

Chodzi o metaforę. I chodzi o to, że jeżeli jesteśmy relatywnie małym klubem w Sejmie, to skuteczność tego mierzymy tym, jak się przebijamy, na ile jesteśmy, nasz głos jest słyszalny, na ile propozycje, które zgłaszamy są ważne dla Polaków – wyjaśniał Petru.

Według polityka Nowoczesna jest jedyną partią opozycyjną, która posiada całościowy program i nie musi udowadniać, że „to co było wcześniej było doskonałe”, bo – jak zauważył – „Polacy z jakiegoś powodu wybrali PiS”.

Z jakiego powodu wybrali PiS? Bo chcieli zmiany. Chcieli zmiany na lepsze. Oczywiście okazało się, że jest zmiana na gorsze, Beata Szydło i Andrzej Duda oszukali nas w kampanii wyborczej, prezentując się jako mili, sympatyczni, centroprawicowi kandydaci – mówił Petru, dodając, że Polacy oczekują zmiany na lepsze.

 

Na podstawie: Radio Zet

 

 

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Adres email nie będzie publikowany