Misiewicz odchodzi z PiS

Złożyłem rezygnację z członkostwa w Prawie i Sprawiedliwości – ogłosił Bartłomiej Misiewicz po kilkugodzinnym przesłuchaniu przez komisję,  powstałą w celu wyjaśnienia powoływania go na pełnione w ostatnim czasie funkcję.

Misiewicz odchodzi z PiS

Powstanie komisji ogłosił wczoraj prezes PiS Jarosław Kaczyński. Była to reakcja lidera partii rządzącej na powołanie Misiewicza na stanowisko pełnomocnika zarządu do spraw komunikacji w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Z doniesień prasowych wynikało, że były rzecznik MON miał otrzymać wynagrodzenie w wysokości 50 tys. zł. W skład komisji weszli koordynator ds. służb specjalnych Mariusz Kamiński, wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński i poseł Marek Suski.

Komisja przez kilka godzin przesłuchiwała dziś Misiewicza. Po zakończeniu przesłuchania bliski współpracownik Antoniego Macierewicza ogłosił, że odchodzi z PiS. Zarzucił też mediom, że podawały nieprawdziwe informacje na jego temat.

Chciałbym przeprosić wszystkich Polaków za to, że muszą oglądać ten żenujący spektakl – powiedział Misiewicz.

B.Misiewicz rezygnuje z członkostwa w PiS i przeprasza Polaków. To definitywnie kończy jego sprawę – napisała na Twitterze rzecznik klubu PiS Beata Mazurek.

Misiewicz przystąpił do PiS w 2010 roku. W wyborach parlamentarnych w 2015 roku bez powodzenia próbował z list tej partii dostać się do Sejmu. Po dojściu PiS do władzy Misiewicz został rzecznikiem i szefem gabinetu politycznego ministra obrony narodowej. Pełnił to stanowisko do lutego br.

 

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Adres email nie będzie publikowany