Macierewicz musi odejść? Polacy nie mają wątpliwości

PiS traci poparcie, a ponad połowa Polaków chce odejścia z rządu Antoniego Macierewicza – wynika z najnowszego sondażu KANTAR Millward Brown dla TVN 24.

Polacy chcą odejścia z rządu Antoniego Macierewicza
(Antoni Macierewicz)

To już czwarty w ostatnim czasie sondaż, który pokazuje spadek popularności PiS i topniejącą przewagę partii rządzącej nad PO.

Z badania wynika, że na Prawo i Sprawiedliwość chce zagłosować 29 proc. respondentów, o 5 punktów procentowych mniej w porównaniu z poprzednim sondażem. Wzrost (o 3 pp.) odnotowała za to Platforma Obywatelska, którą popiera 27 proc. ankietowanych.

Kolejne ugrupowania zanotowały dużo niższe poparcie. Co dziesiąty ankietowany deklaruje gotowość głosowania na Kukiz’15, zaś 8 proc. popiera Nowoczesną i nieobecny w parlamencie od dwóch lat Sojusz Lewicy Demokratycznej. Tuż pod progiem wyborczym znalazły się PSL (4 proc.) i nowa partia Janusza Korwin-Mikke Wolność (4 proc.).

Polacy za odejściem szefa MON

Respondentów zapytano również, o to czy minister obrony narodowej Antoni Macierewicz powinien pożegnać się z rządem. Za dymisją szefa MON opowiedziało się 57 proc. badanych, przeciwnego zdania było 26 proc., zaś 17 proc. nie miało w tej sprawie zdania.

35 proc. ankietowanych twierdzi, że jesteśmy coraz mniej bezpieczni, tyle samo osób deklaruje jednak, że poziom bezpieczeństwa w Polsce pozostaje bez zmian.

Sondaż przeprowadzono w dniach 29-30 marca 2017 roku na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie telefonów stacjonarnych i komórkowych wśród 1001 dorosłych osób.

 

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Adres email nie będzie publikowany