Leasing samochodów używanych – na co zwrócić uwagę przy wyborze auta oraz firmy leasingowej

Zainteresowanie leasingiem rośnie z roku na rok. Chociaż w większości przypadków kojarzy się on z pojazdami nowymi, oferta firm leasingowych obejmuje również leasing samochodów używanych. Sprawdź, kto może z niego skorzystać i na jakich warunkach.

Firmy leasingowe najchętniej finansują samochody prosto z salonu, jako że to oni pozostają właścicielami takich pojazdów. Mając jednak na uwadze fakt, że znaczną część branży motoryzacyjnej stanowią samochodu używane. Dlatego niektórzy oferują leasingu samochodów używanych. Warto jednak mieć świadomość, że nie każdy pojazd „z drugiej ręki” można sfinansować w ten sposób.

Ważny rocznik pojazdu

Decydując się na leasingowanie samochodów używanych, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim rocznik pojazdu. Im auto jest młodsze, tym większe prawdopodobieństwo jego sfinansowania w ten sposób. Przedsiębiorca nie będzie miał raczej większych problemów z wzięciem w leasing auta maksymalnie 3-letniego. Oczywiście część leasingodawców dopuszcza możliwość finansowania aut 4-letnich, a nawet 5-letnich. Natomiast leasingowanie samochodów używanych dużo starszych z reguły nie wchodzi w grę.

Warto przy tym pamiętać, że im starsze auto, tym krótszy czas trwania umowy leasingowej. To z kolei przekłada się na wyższe raty.

Liczy się marka

O tym, czy przedsiębiorca będzie mógł skorzystać z leasingu samochodów używanych, może zadecydować marka pojazdu. Pośród długiej listy producentów są tacy, których auta tracą na wartości znacznie mniej niż inne. Między innymi dlatego Leasing SMARTPLAN na używany pojazd dostępny w ofercie Toyota Leasing obejmuje wyłącznie auta marki Toyota oraz Lexus.

Istotny stan techniczny oraz przebieg

Decydując się na leasing samochodów używanych, należy zwrócić uwagę na stan techniczny auta oraz jego przebieg. W im lepszym jest stanie pojazd i im mniejszy ma przebieg, tym większe prawdopodobieństwo skorzystania z tej formy finansowania.

Jak wybrać firmę leasingową?

Wybór odpowiedniego samochodu to jeden z elementów. Kolejna kwestia to wybór firmy leasingowej. Na co zwracać szczególną uwagę? Przede wszystkim trzeba sprawdzić, który leasingodawca zajmuje się leasingiem samochodów używanych. Następnie trzeba wziąć pod uwagę renomę oraz wiarygodność.

Istotne znaczenie mają również warunki przyznawania leasingu. Warto zwrócić uwagę m.in. na możliwość skorzystania z uproszczonych formalności. Ważnym kryterium jest również wysokość rat – przykładowo, Leasing SMARTPLAN dla samochodów używanych to do 60% niższe raty leasingowe. Atutem leasingodawcy może być opcja wymiany auta na kolejny co 36-48 miesięcy.

Leasing samochodów używanych to opcja korzystna dla wielu przedsiębiorców. Warto jednak przed przystąpieniem do umowy zapoznać się z warunkami tego sposobu finansowania oferowanymi przez konkretną firmę leasingową.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Adres email nie będzie publikowany