Jest nowe koło poselskie!

„Republikanie” – taką nazwę nosi nowe koło poselskie. Jego powstanie ogłosiły dziś w Sejmie byłe posłanki klubu Kukiz’15 Magdalena Błeńska i Anna Maria Siarkowska.

powstało nowe koło poselskie

Przypomnijmy, że Błeńska i Siarkowska ogłosiły odejście z klubu Kukiza wczoraj. O powstaniu koła „Republikanie” poinformowały podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Sejmie.

Chcemy być merytoryczną opozycją, której Polsce najbardziej dzisiaj brakuje. Będziemy patrzeć na ręce władzy, będziemy ją rozliczać, będziemy konstruktywni. Projekty, które służą Polsce, będą mogły liczyć na nasze wsparcie – podkreślała Siarkowska.

Poza Siarkowską i Błeńską koło poselskie zasili Małgorzata Janowska, która objęła kilka tygodni temu mandat poselski po tragicznie zmarłym pośle Rafale Wójcikowskim, ale nie przystąpiła do klubu Kukiza.

„Republikanie” to już drogie koło poselskie w tej kadencji Sejmu utworzone przez byłych posłów klubu Kukiz’15. W ubiegłym roku powstało koło Wolni i Solidarni, w skład którego weszli Kornel Morawiecki, Małgorzata Zwiercan i Ireneusz Zyska.

 

Fot. Twitter/Republikanie

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Adres email nie będzie publikowany